10 найкращих книжок 2019 року від The New York Times
Редактори The Times Book Review уклали ТОП-10 найкращих художніх та нон-фікшн книжок 2019 року. Список опублікований на сайті The New York Times.
Джулія Філіпс. Земля, що зникає
У першій главі цього переконливого дебютного роману дві молоді дівчини зникають, посилаючи ударні хвилі через місто, розташоване на краю віддаленого, зашкарублого Камчатського півострова.
Бен Лернер. Школа Топека
Хвилюючий роман Лернера після «Залишаючи станцію Атоха» та «10:04» демонструє яскраво виражену американську амплітуду, від батьківства до дитинства, від фройдівського Едипового комплексу до Тупакового «Всі очі на мені».
Тед Чан. Видих
Кілька дуже красивих історій цієї збірки досліджують матеріальні наслідки подорожей у часі.
Валеріа Люселлі. Втрачений дитячий архів
Третій роман мексиканської авторки – і перший її текст, написаний англійською – розгортається на тлі кризи: дітей, які перетинають кордони, стикаються зі смертю, яких затримують, депортують без супроводу опікунів.
Кевін Беррі. Нічний човен до Танжера
Пустельний паромний термінал на іспанському узбережжі – не те місце, де ви б очікували зіткнутися з гострим ліризмом чи сумною філософією, але завдяки двом ірландським гангстерським антигероям роману Беррі, можна побачити і те, і інше, разом із забавними казками й болісними спогадами.
Патрік Радден Кіф. Нічого не кажи
Зловмисники в масках викрали Жан МакКонвіль, 38-річну вдову і матір 10 дітей, з її будинку в Белфасті 1972 року. У цьому деталізованому звіті – так само тонко, як і в романі – Кіф використовує вбивство МакКонвіль як призму, щоб розповісти історію конфлікту в Північній Ірландії.
Лео Дамрош. Клуб
Англійський художник Джошуа Рейнольдс просто хотів підбадьорити свого друга Семюеля Джонсона, який почувався понурим. Хто ж знав, що на посиденьках у п’ятницю ввечері у лондонській таверні «Голова турка», з часом побувають усі світочі Британії кінця 18 століття?
Сара М. Брум. Жовтий будинок
У своєму надзвичайному, захоплюючому дебюті Брум перевершує базові очікування мемуарів, щоб створити розважальне та винахідливе поєднання літературних форм.
Рейчел Луїза Снайдер. Без видимих синців
У ретельному звіті Снайдера йдеться про те, що Всесвітня організація охорони здоров’я назвала «глобальною проблемою охорони здоров’я у масштабах епідемії».
Адам Гіґґінботем. Північ у Чорнобилі
Блискучий звіт Гіґґінботема про вибух у квітні 1986 року на Чорнобильській АЕС – одна з тих рідкісних книг про науку та техніку, які читаються як напружений трилер.
Джерело: "Читомо"